Powitanie figury św Michała Archanioła

Dzisiaj jest

piątek,
01 grudnia 2023

(335. dzień roku)

 

Rodzina receptą na kryzys! - czytaj

Polecamy strony

 


 

 

Święta

Piątek, XXXIV Tydzień zwykły
Rok A, I
Dzień Powszedni

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
84479

 

Wykorzystujemy pliki cookies - czytaj więcej

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 26 listopada 2023 r.

1.   W ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. [Po mszy św. o g.1030 zostanie odmówiona litania do Najśw. Serca Jezusowego i akt poświęcenie rodzaju ludzkiego, następnie procesja z Najśw. Sakramentem wokół kościoła.]

2.    Dzisiaj swoje święto patronalne ma służba liturgiczna, do której należą ministranci, lektorzy, ceremoniarze i dzieci ze scholi. Na mszy św. o 12 do grona kandydatów na roczny okres próby zostaną przyjęci trzej chłopcy, dwóch po okresie próbnym złoży ministranckie przyrzeczenie i dzieci z  nowo powstałej scholi też złożą specjalne przyrzeczenia. Niech Bóg udzieli wszystkim wytrwałości w służbie Bogu i ludziom.

3.    Dziś  po mszy o g.17 katecheza dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych i szkół średnich. Za tydzień nie ma katechezy dla klas siódmych.

4.    W pierwszy piątek miesiąca – od godz.9 udamy się z Komunią świętą do chorych, spowiedź rano podczas mszy św. i po południu od godz.1740.

5.    W pierwszą sobotę grudnia – Eucharystia wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o g.9, po niej medytacja i różaniec.

6.    W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent i nowy rok liturgiczny pod hasłem Uczestniczę we wspólnocie Kościoła. Po mszy o g.17 zapraszamy na Wieczór uwielbienia, adorację Najśw. Sakramentu, animowaną przez zespół Odnowy w Duchu Świętym.

7.    Pragniemy podzielić się radością, że ks. kardynał Grzegorz Ryś powołał do Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Łódzkiej naszą parafiankę, panią Marzannę Lesiakowską-Jabłońską, która została wybrana jako przedstawicielka naszego dekanatu Łódź Teofilów-Żubardź. Składamy serdeczne gratulacje i życzymy owocnej pracy dla dobra Kościoła łódzkiego.

8.    Organizujemy pielgrzymkę do Niepokalanowa na 8 XII, w rocznicę powstania Rycerstwa Niepokalanej w naszej parafii. Koszt wyjazdu z obiadem 100 zł.

9.    Dziś taca na Seminarium Duchowne w Łodzi. W ubiegłą niedzielę dla Caritas na ciepło dla mieszkańców Ukrainy, Syrii i Libanu przekazaliśmy 2103 zł. Od przyszłej niedzieli będą sprzedawane świece Caritas na stół wigilijny oraz będzie można nabyć opłatki.

10.W związku z rozpoczęciem wkrótce prac brukarskich, polegających na ułożeniu kostki brukowej wokół domu parafialnego, wykonawca  robót poszukuje osób chętnych do przyjęcia ziemi z wykopów. Ziemia jest z transportem za darmo. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z księdzem proboszczem lub pozostawienie swojego numeru telefonu na adres mailowy parafii.

11.  Polecamy nasze czasopisma katolickie. Jest Przewodnik katolicki z książeczką na miesiąc grudzień. W Gościu Niedzielnym jest kalendarz na nowy rok. W przedsionku zostały powieszone nowe gabloty, zachęcamy do  czytania różnych ogłoszeń i plakatów.

33.niedziela zwykła - 19 listopada 2023 r. 

1.     Rozpoczynamy dziś rekolekcje, którym przewodniczy ks. Krzysztof Bochenek, michalita. Przeżyjemy je w obecności kopii figury św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na Gargano we Włoszech, którą powitamy uroczyście u zbiegu ulic Artylerzystów i Podchorążych z asystą parafialną jutro o g.17.30 (jeśli nie będzie deszczu), potem msza św. o g.18 i o g.21 modlitwa wieczorna z rozważaniem. Nie ma jutro mszy o 9, tylko rano zwykła msza o g.7. We wtorek i środę - podczas rekolekcji - będą msze święte o g.9, 18 i 19.30, nie będzie mszy o g.7; o g.15 koronka do miłosierdzia Bożego, a o 21 modlitwa wieczorna z rozważaniem, różaniec o 17.30, koronka do św. Michała o 8.30. Ofiary składane we wtorek i środę przeznaczone będą  na potrzeby zgromadzenia księży michalitów. Plan szczegółowy rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń, jest także w Aktualnościach na stronie parafialnej. W ciągu dnia będzie można przyjść na prywatną modlitwę, zapraszamy grupy parafialne do czuwania w kościele wg wyznaczonych godzin.

2.    W ostatni piątek listopada podczas koronki do miłosierdzia Bożego o godz.1500 wyczytujemy listopadowe wypominki, a następnie jest sprawowana Eucharystia żałobna w intencji wszystkich zmarłych, polecanych w naszych parafialnych wypominkach.

3.    Za tydzień  po mszy o g.17 katecheza dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych i szkół średnich. Zachęcamy również młodzież naszej parafii do udziału w Światowym Dniu Młodzieży, który odbędzie się w przyszłą niedzielę w auli szkół salezjańskich przy ul. Wodnej od 12.30 do 17. W programie świadectwa, śpiew, Msza św. i posiłek. Trzeba zgłosić wcześniej swój udział na stronie naszej archidiecezji.

4.    W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, po mszy św. o g.10.30 zostanie odmówiony akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najśw. Sercu Jezusowemu i po nim procesja z Najśw. Sakramentem.

5.    Z okazji środowego wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, przekazujemy nasze serdeczne podziękowania dla pani organistki Ani, zespołu muzycznego Odnowy w Duchu Świętym i nowo powstałej scholi dziecięcej oraz dla wszystkich psalmistów i psalmistek za upiększanie liturgii swoim śpiewem i grą na instrumentach. Niech zawsze płynie z waszych ust piękna modlitwa, bo kto śpiewa, ten dwa razy się modli.

6.    Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o g.16 w domu parafialnym.

7.    Dziś - Światowy Dzień Ubogich. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli torby z artykułami spożywczymi i chemicznymi dla osób potrzebujących z parafii. Bóg zapłać również za ofiary składane dziś na tacę dla ubogich. Jest jeszcze prośba łódzkiej Caritas, aby do puszki po mszy złożyć ofiary na zakup opału i urządzeń grzewczych dla mieszkańców Ukrainy, Syrii i Libanu. W ubiegłą niedzielę dla chrześcijan żyjących na Bliskim Wschodzie przekazaliśmy 4018 zł. Za tydzień – taca na Seminarium Duchowne w Łodzi. W tym tygodniu zostało włączone ogrzewanie w kościele.

8.    Polecamy nasze czasopisma katolickie.