10.Niedziela zwykła - 7 czerwca 2026 r.
1. Dziś ostatni przed przerwą wakacyjną Wieczór uwielbienia po mszy św. o g.17. Gościmy dziś ojca misjonarza i wolontariuszkę misyjną p. Milenę z naszej parafii, dziś odbywa się zapowiadana po mszy św. zbiórka ofiar do puszki na budowę boiska przy szkole misyjnej w Rwandzie.
2. Trwa dawna oktawa Bożego Ciała, zapraszamy do udziału w procesji z Najśw. Sakramentem wokół kościoła po mszy świętej wieczorowej, połączonej ze śpiewem litanii do Serca Jezusowego, w czwartek na zakończenie oktawy – będzie poświęcenie wianków, bukietów kwiatów i ziół.
3. W najbliższy piątek, w uroczystość Najśw. Serca Jezusowego i w sobotę, we wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi, obchodzimy w całej archidiecezji Święto Eucharystii, upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi. Będzie to Doba Eucharystyczna, która rozpocznie się w piątek 12 czerwca o g.21 Apelem i modlitwą różańcową, i po niej adoracja Najśw. Sakramentu będzie trwała całą noc, i w sobotę, aż do nabożeństwa czerwcowego, które wyjątkowo będzie przed wieczorną Eucharystią. Na nocne czuwanie prosimy zapisać swoje imię na wybraną godzinę na liście przy wyjściu z kościoła; w ciągu dnia w sobotę są wyznaczone poszczególne grupy parafialne, ale do udziału w adoracji zaproszeni są oczywiście wszyscy parafianie. Liczymy również na obecność na adoracji w nocy mężczyzn, którzy zapewnią poczucie bezpieczeństwa czuwającym na modlitwie. Delegacja parafian weźmie udział w uroczystej Mszy św. inaugurującej Święto Eucharystii w katedrze w piątkowy wieczór o g.18, podczas której otrzyma Ikonę Trójcy Św. Rublowa, symbol gościnności, abyśmy w naszych wspólnotach byli gotowi do przyjęcia młodych chrześcijan podczas Europejskiego Spotkania Młodych, organizowanego na przełomie starego i nowego roku.
4. Spotkanie oazy dzieci Bożych w sobotę o g.10.
5. Sąsiednia parafia misjonarzy klaretynów serdecznie zaprasza na uroczystość poświęcenia kościoła, której dokona kard. Krajewski w przyszłą niedzielę o g.12. W tym tygodniu każdego dnia o g.18 jest wygłaszana nauka rekolekcyjna w ramach nowenny.
6. OSP Nowe Złotno zaprasza na piknik strażacki w przyszłą niedzielę od godz.11, będzie grill, loteria fantowa, zabawy dla dzieci.
7. Poświęcenie pojazdów zaplanowane jest na niedzielę 21 czerwca przed rozpoczęciem wakacji i urlopów. W ten piątek ze względu na przypadającą w tym dniu uroczystość nie będzie postu.
8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na tacę na budowę kościołów w naszej archidiecezji, za tydzień – taca inwestycyjna. Projekty witraży w prezbiterium, ołtarzy bocznych i 14 stacji drogi krzyżowej zostały złożone w kurii i czekają na opinię i aprobatę specjalnej Komisji.
9. Zachęcamy do lektury katolickich czasopism. Jest nowy Gość Extra o historii papiestwa, jest Magazyn redakcji Niedzieli.
Uroczystość Najświętszej Trójcy - 31 maja 2026 r.
1. Dziś – ostatnie nabożeństwo majowe, również będzie śpiewana litania przy kapliczce przy zbiegu ulic Legnickiej i Złotno o g.18. Od jutra, przez cały czerwiec, po mszach wieczorowych będziemy oddawać cześć Najśw. Sercu Jezusowemu.
2. Uroczystość Bożego Ciała obchodzić będziemy w najbliższy czwartek. Porządek mszy św., jak w poprzednich latach, główna msza święta o g.10.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy przez następujące grupy: 1.ołtarz – Asysta parafialna i Żywy Różaniec, 2.ołtarz - Domowy Kościół, 3.ołtarz - OSP Nowe Złotno, 4.ołtarz – Odnowa w Duchu Świętym. Zapraszamy dziewczynki, zwłaszcza pierwszokomunijne, do sypania kwiatów i chłopców do udziału w procesji. (Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty we wtorek o 18.45). Przez całą oktawę będzie procesja z Najśw. Sakramentem wokół kościoła po mszy świętej wieczorowej, na którą zapraszamy asystę, dziewczynki sypiące kwiatki, służbę liturgiczną i parafian. W Boże Ciało swoje urodziny i imieniny będzie obchodził ks. Franciszek, msza św. w jego intencji będzie w koncelebrze o g.10.
3. W pierwszy piątek miesiąca udamy się do chorych z Komunią św. po godz.9, spowiedź rano przed mszą św. i po południu od g.17.30; po procesji będzie jeszcze adoracja Najśw. Sakramentu do g.19.30.
4. W pierwszą sobotę zapraszamy o g.9 na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi, po niej na kwadrans medytacji i różaniec.
5. W przyszłą niedzielę - ostatni przed przerwą wakacyjną Wieczór uwielbienia po mszy św. o g.17. Za tydzień będziemy gościć ojca misjonarza i wolontariuszkę misyjną p. Milenę z naszej parafii, którzy przybliżą nam temat misji i których będziemy mogli wesprzeć przez zbiórkę ofiar do puszki na budowę boiska przy szkole misyjnej w Rwandzie.
6. Pielgrzymka busem na 200-lecie Żywego Różańca na Jasną Górę wyruszy w sobotę o g.630.
7. Zapraszamy nowo bierzmowanych na pizzę w środę o g.19.
8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na tacę na potrzeby parafii. Dziś jeszcze odbywa się zbiórka ofiar do puszki na kolonie letnie dla dzieci łódzkiej Caritas oraz oazę młodzieżową ks. Pawła.
9. W związku z przeżytym w ubiegłą niedzielę dniem wspólnoty w naszej parafii i rodzinnym piknikiem bardzo gorąco dziękujemy za liczny udział w tym wydarzeniu parafian i gości, zwłaszcza rodzin z małymi dziećmi; dziękujemy każdej osobie, która upiekła ciasto, przedstawicielom różnych grup parafialnych za ich wspólne zaangażowanie podczas naszego pikniku. Wielkie Bóg zapłać wszystkim i obiecujemy, że będzie to cykliczne wydarzenie w naszej wspólnocie parafialnej.
10.Wszystkim czerwcowym solenizantom, solenizantkom i jubilatom życzymy obfitych łask, płynących z Najśw. Serca Jezusowego, a dzieciom z okazji jutrzejszego święta -spełnienia marzeń, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.
11. Zachęcamy do lektury katolickich czasopism. Jest już nowy Rycerz Niepokalanej, Staś i inne tytuły.


