Bierzmowanie 17 marca 2024

23 czerwca 2024

Niedziela, XII Tydzień zwykły
Dwunasta Niedziela zwykła

12.niedziela zwykła - 23 czerwca 2024 r.

1.     Dzisiaj pierwsza niedziela wakacji. Zachęcamy parafian do świętowania dnia Pańskiego w miejscach wakacyjnego wypoczynku przez pełny udział w Eucharystii, prosimy o zachowanie odpowiedniego stroju w świątyniach; życzymy wszystkim słońca i pogody ducha, udanego i bezpiecznego wypoczynku.

2.    Dzisiaj obchodzimy dzień ojca. Przekazujemy ojcom serdeczne życzenia siły i mocy Ducha Świętego do wypełniania swoich życiowych zadań, a zmarłych powierzamy w modlitwie miłosierdziu Bożemu.

3.    Jutro obchodzimy uroczystość odpustową naszej parafii - Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Główna msza święta i procesja eucharystyczna wokół kościoła o g.18. Będzie im przewodniczył ks. kanonik Marcin Jarzenkowski. Zapraszamy gorąco do licznego udziału w tej uroczystości wszystkich parafian i gości. Jutro obchodzi swoje imieniny ks. prałat Jan Wolski, złożymy mu życzenia tradycyjnie po wieczornej mszy św.

4.    W sobotę – uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, msze św. o 7 i 18. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Tego samego dnia - w Łodzi - będą uroczystości jubileuszowe 100-lecia powołania św. Faustyny, na początek o g.10 w Parku Wenecja zaplanowano koncert i świadectwa, potem Msza św. w katedrze o g.14.

5.     Przed nami ostatni tydzień czerwca, w śpiewanej litanii uciekamy się do Serca Jezusa z ufnością i wdzięcznością za Jego wielką miłość do nas, grzeszników.

6.    Przypominamy, że w okresie wakacyjnym, w lipcu i sierpniu będą odprawiane w niedziele tylko 4 msze święte: o g. 730, 900, 1200 i 2000. W przyszłą niedzielę  zatem będzie jeszcze porządek mszy św., jak w ciągu roku. Spowiedź w dni powszednie – kwadrans przed mszą św. Kancelaria jutro nie będzie czynna.

7.     Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.

8.    Polecamy nasze czasopisma. Jest bardzo ciekawy dwumiesięcznik Magazyn, przygotowany przez redakcję Niedzieli.

11.niedziela zwykła - 16 czerwca 2024 r.

1.     Dzisiaj po mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów przed rozpoczęciem wakacji i urlopów. Powierzamy opiece św. Krzysztofa, patrona kierowców, wszystkich podróżujących, aby zawsze szczęśliwie dotarli do celu.

2.    W czerwcu po mszach wieczorowych oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, powierzając mu naszą ojczyznę, wioski i miasta, nasze rodziny i nas samych.

3.    Wyjazd naszej parafialnej pielgrzymki  we wtorek o g.7.30.

4.    Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału we mszy św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o g.8 rano; przed mszą św. i podczas niej będzie możliwość spowiedzi. Dziękujemy naszym paniom katechetkom i ks. Kamilowi za całoroczny trud nauczania religii w szkole. Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom bezpiecznego i udanego wypoczynku wakacyjnego.

5.     W sobotę 22 czerwca w bazylice św. Piotra w Rzymie przyjmie święcenia biskupie ks. prałat Krzysztof Nykiel, regens Penitencjarii Apostolskiej, pochodzący z naszej archidiecezji.

6.    Zbliża się uroczystość odpustowa naszej parafii, którą będziemy przeżywać w poniedziałek 24 czerwca o g.18. Będzie jej przewodniczył ks. Marcin Jarzenkowski, proboszcz parafii św. Łukasza Ewangelisty i św. Floriana w Łodzi.

7.  Informacje o Studium Życia Rodzinnego i wakacyjnych naukach przedmałżeńskich oraz o Rowerowym Jerycho znajdziemy w komunikatach kurialnych na naszej stronie parafialnej.

8.    Przypominamy, że w okresie wakacyjnym, w lipcu i sierpniu będą odprawiane w niedziele tylko 4 msze święte: o g. 730, 900, 1200 i 2000. Do końca czerwca zatem będzie porządek mszy św., jak w ciągu roku.

9.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.

10. Polecamy nasze czasopisma. Jest dwumiesięcznik Magazyn, przygotowany przez redakcję Niedzieli, jest Mały Gość Niedzielny.