Rekolekcje Wielkopostne 2018

Lekcje głosi Ks. Stanisław Rospondek

 więcej

 

Rodzina receptą na kryzys! - czytaj

 


 

 

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
72632

Statystyki

4 Niedziela Wielkanocy 22.04.2018

 

KOMENTARZ DO CZYTAŃ

Dz 4,8-12 Kamień odrzucony przez budujących stał się kamieniem węgielnym

1 J 3,1-2 Jesteśmy dziećmi Bożymi

J 10,11-18 Jezus jest dobrym pasterzem

W Ewangelii Pan Jezus porównuje siebie do pasterza troszczącego się o swoje owce, czyli o każdą i każdego z nas. Jest On pasterzem, który oddaje życie za swoje owce, który za nas oddaje życie, abyśmy cieszyli się jego pełnią. Jest On źródłem i dawcą wszelkiego dobra i jedynie w Nim jest nasze zbawienie, o czym mówi św. Piotr do arcykapłanów i żydowskiej starszyzny.

Słuchajmy zatem słowa Bożego, szukając w nim wskazówek, jak jeszcze bardziej upodobnić się do Tego, który nas obdarza nieskończoną miłością i czyni z nas swoje dzieci.

Dziś

*     Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

*     Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

*     Dziś po mszy św. o godz. 12:00 dzieci które w ub. roku przystąpiły do I Kom św. spotykają się w Sali parafialnej w sprawie uroczystości rocznicowej w dniu 13 w maj…

*     Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę.

*     W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to dzień modlitw o urodzaje.

*     W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich użytkowników dróg w dniu modlitw za kierowców. Po mszy możliwość poświecenia pojazdów

*     Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

*     Kancelaria czynna w poniedziałek środę piątek od 16.oo do 17.3o.

PODZIĘKOWANIA - BÓG ZAPŁAĆ

*     za ofiary – duchowe i materialne - płynące z troski o chwałę Bożą i nasze wspólne dobro

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

*     23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski.

*     25 IV – św. Marek (I w.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej.

KOMUNIKATY

Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy kolejny Tydzień Modlitw o Powołania pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Zapraszamy wszystkich na godz. 19.00 do modlitwy o powołania w domach różnych wspólnot zakonnych. Szczegółowe informacje na plakacie.

Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku rozpoczyna zapisy na nowy rok szkolny. Do szkoły, której przedmiotem głównym są organy, przyjmowani są uczniowie po gimnazjum i z przygotowaniem muzycznym. Podczas nauki - możliwość zamieszkania w internacie.

3. Parafia pw. św. Józefa w Łodzi (ul. Ogrodowa 22) zaprasza na kurs przedmałżeński, który rozpocznie się w poniedziałek 7 maja 2018 r. o godz.19.00 i potrwa do 4 czerwca. Zapisu można dokonać pod nr tel. 503 143 321 lub w parafialnej poradni rodzinnej. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie parafii św. Józefa – www.jozef.org.pl

Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Łódzkiej zaprasza wszystkich pracowników służby zdrowia oraz chorych na wspólny wyjazd 28 kwietnia na Mszę św. celebrowaną w Łagiewnikach pod Krakowem, podczas której zostanie beatyfikowana pielęgniarka Hanna Chrzanowska. Zgłoszenia należy kierować do kapelana szpitala im. Kopernika w Łodzi – ks. Juliusza Lasonia (tel. 504 599 221).

Stowarzyszenie Hospicjum Łódzkie zaprasza na Mszę św. z okazji 25-lecia działalności opieki paliatywnej i hospicyjnej w Łodzi, której przewodniczyć będzie Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki. Uroczystość będzie miała miejsce w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul.  Łąkowa 29) 27 kwietnia 2018 r. o godz. 9.00.

Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łodzi (ul. Baczyńskiego 156), informuję o naborze uczniów do wszystkich klas szkoły podstawowej i pierwszej klasy liceum na rok szkolny 2018/19 i zaprasza na Drzwi Otwarte w dniu 21 kwietnia w godz. 10.00-12.00. Bliższe informacje znajdują się na plakacie zamieszczonym w gablocie parafialnej i na stronie internetowej szkoły.

PRASA KATOLICKA Chcesz wiedzieć więcej?  Czytaj…, karmij się tym, co wartościowe

Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny Niedziela Idziemy

 

„Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy owocnego Przeżycia Wielkiego Tygodnia Roku 2018.

 

Zegar

 

pogoda


Dzisiaj jest

piątek,
27 kwietnia 2018

(117. dzień roku)

Święta

Piątek, IV Tydzień Wielkanocny
Rok B, II
Dzień Powszedni

Polecamy strony

 

Wykorzystujemy pliki cookies - czytaj więcej