REKOLEKCJE ADWENTOWE więcej

 

Rodzina receptą na kryzys! - czytaj

 


 

 

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
62162

Statystyki

 

KOMENTARZ DO CZYTAŃ

Iz 40,1-5.9-11 Przygotujcie drogę dla Pana

2 P 3,8-14 Oczekujemy nowego nieba i nowej ziemi

Mk 1,1-8 Prostujcie ścieżki dla Pana

Usłyszymy za chwilę ze zdwojoną siłą wezwanie do przygotowania się na przyjście Pana, który w wizji Izajasza przychodzi jako pocieszyciel i wybawiciel, a w pouczeniach Jana Chrzciciela jako Ten, który wszystko oczyści i uświęci ogniem Ducha Świętego. Trzeba być zawsze gotowym i przygotowanym na spotkanie z Panem, bo On nie zwleka, lecz pragnie wszystkich doprowadzić do nawrócenia, byśmy byli bez plamy i skazy. Abyśmy mogli oglądać nowe niebo i nową ziemię, gdzie będzie mieszkała sprawiedliwość.

Weźmy głęboko do serca dzisiejsze wskazania, które kieruje do nas Pan Bóg w swoim słowie.

DZIŚ

*        W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

*        Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratnarozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 6:3o. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami.

*        Dzisiejsza składka przeznaczona jest na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.

*        W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy…

*        W sobotę rano Godzinki o godz. 17.30 różaniec …

*        W sobotę o godz. 10:00 w Sali parafialnej spotkania Dzieci Bożych ….

*        Wypominki czytamy w niedzielę o g. 7,15 i 11,45.

*        Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W tym tygodniu patronuje nam:

13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.

14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.

KOMUNIKATY

*      Parafia, Rada Osiedla i Szkoła 169 zapraszają 16 grudnia do naszej szkoły na Wigilię środowiskową w której weźmie udział ks. arcybp. Grzegorz Ryś. Rozpoczynamy o godz. 17:00 i jak zawsze liczą na wsparcie naszych Parafian. Chętnych do współpracy prosimy o kontakt ze szkołą, radą osiedla lub parafią. Jak w latach ubiegłych prosimy o wsparcie naszej wigilii wypiekami cukierniczymi

*      Poświęcone opłatki wigilijne, znak parafialnej jedności, są roznoszone po naszych domach przez przedstawiciele naszej parafii z upoważnieniem księdza proboszcza !

*      W sali przy wyjściu z kościoła „parafialna Caritas” rozprowadza świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” i opłatki, ….. /Stare świece wypalamy na grobach naszych zmarłych./

*      Jest wiele okazji by mądrze pomagać. Parafialna caritas zaprasza do włączenia się w akcję „świąteczne drzewko radości”. Jeśli chcesz pomóc to z choinki stojącej w prezbiterium zabierz jedno serduszko za którym stoi konkretne dziecko naszej parafii i przygotuj świąteczną paczkę zgodnie z listą potrzeb i marzeń. …Paczki składamy pod choinką w kościele koniecznie zapisując numer widniejący na serduszku.

*      13 grudnia przypada już 36. rocznica tragicznych wydarzeń Stanu Wojennego. Pogłębiona refleksja nad bolesnymi doświadczeniami tamtego czasu jest przedmiotem badań historyków, którzy zabiegają o godne upamiętnienie ofiar Stanu Wojennego. Osoby, które ucierpiały w wyniku represji reżimu komunistycznego w czasie PRL-u, potrzebują także naszej modlitwy. Pamiętajmy, aby w dniu 13 grudnia podczas Mszy św., nabożeństw oraz w osobistej modlitwie wzywać Bożego Miłosierdzia dla ofiar Stanu Wojennego.

*      Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia (parafia św. Wojciecha) w Łodzi zaprasza w niedzielę 17 grudnia o godz. 18.45 na kolejne spotkanie z cyklu: Idźcie i głoście – spotkania z ludźmi wiary. Gościem spotkania będzie Krzysztof Sowiński, członek wspólnoty Głos Pana w Skierniewicach, zapalony ewangelizator uliczny, lider uwielbienia, który swój sens życia definiuje prosto i jasno: „być dzieckiem Taty, który jest Początkiem i Końcem”. Spotkanie będzie połączone z modlitwą o uzdrowienie.

*      Hospicjum domowe Caritas Archidiecezji Łódzkiej informuje, że 9 stycznia 2018 roku, rozpocznie się kolejny kurs dla kandydatów na wolontariuszy hospicyjnych. Caritas zaprasza wszystkich chętnych, którzy mają ukończone 18 lat. Zapisy odbywają się w biurze Hospicjum domowego Caritas w Łodzi (ul. Zgierska 121). Szczegóły znajdziemy na plakacie.

*      Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej serdecznie zaprasza na spotkania opłatkowe poszczególnych grup zawodowych:

a)    Duszpasterstwo Pracowników Nauki: 19 XII 2017 r., godz. 18.00, WSD w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14 – Abp Grzegorz Ryś,

b)   Duszpasterstwo Służby Zdrowia: 13 I 2018 r., godz. 18.00, WSD w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14 – Bp Adam Lepa,

c)    Duszpasterstwo Nauczycieli oraz Wydział Katechetyczny:

5 I 2018 r. godz. 17.00, Parafia pw. Narodzenia NMP w Bełchatowie, ul. Kościuszki 2 – Bp Ireneusz Pękalski,

12 I 2018 r., godz. 16.00, Szkoła Podstawowa Nr 12 w Piotrkowie Tryb., ul. Belzacka 104/106 – Bp Marek Marczak,

13 I 2018 r., godz. 10.00, WSD w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14 – Bp Marek Marczak,

d)   Duszpasterstwo Środowisk Twórczych: 8 I 2018 r. godz. 19.00, Kościół Środowisk Twórczych w Łodzi, ul. M. Skłodowskiej-Curie 22 – Bp Adam Lepa.

PODZIĘKOWANIA BÓG ZAPŁAĆ

*        za wszelkie ofiary – te duchowe, i te materialne - na tacę i na konto parafii a płynące z troski o nasze wspólne dobro i chwałę Bożą.

*         W naszej parafii w dniach 2-8 grudnia br. trwały Misje Ewangelizacyjne - Jezu Ufam Tobie.


Biuro parafialne czynne w Poniedziałek Środę Piątek od g. 16.00 do 17.30. W sprawach pilnych prosimy o kontakt w czasie mszy o g. 7.oo lub 18….

kontakt telefoniczny 516-40-11-50 email


PRASA KATOLICKA  Chcesz wiedzieć więcej?  Czytaj…, karmij się tym, co wartościowe

Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny Niedziela Idziemy

„Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”,.

 

Zegar

pogoda


Dzisiaj jest

poniedziałek,
11 grudnia 2017

(345. dzień roku)

Święta

Polecamy strony

 

Wykorzystujemy pliki cookies - czytaj więcej