2 Niedziela Adwentu

Ba 5,1-9 W drodze do nowego Jeruzalem

Flp 1,4-6.8-11 Bądźcie czyści i bez zarzutu na dzień Chrystusa

Łk 3,1-6 Wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże

Prorocki fragment Księgi Barucha, skierowany do zburzonej Jerozolimy i do cierpiących wygnańców, zbliża nas do „światła chwały” Bożej. To sam Bóg czeka na nas, aby uwolnić nas od smutku i utrapienia i wprowadzić do radości, która nie ma końca. Wspominane przez Świętego Pawła dobre dzieło znajdzie swoje ukoronowanie w „dniu Chrystusa”. Dla wielu jednak praca dopiero się rozpoczyna, trzeba rozpoznać grzechy, pokutować za nie i stawać się nowym człowiekiem. Stąd w czasie Adwentu powraca od nas Janowe wołanie zaczerpnięte z księgi proroka Izajasza: „prostujcie ścieżki dla Pana”.

Oby nic z tego, co ważne, nie umknęło naszej uwagi podczas dzisiejszej liturgii słowa.

Dziś

X  Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

X  Msze Święte roratne sprawowane są w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6:30. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów.

X  Szczególnym wydarzeniem na drodze adwentowego oczekiwania będą rozpoczynające się 16 grudnia rekolekcje parafialne. Szczegółowy plan dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Tegoroczne nauki wygłosi oo paulin z Sanktuarium MB Leśniowskiej patronki rodzin (…).

X  Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone ofiary jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie.

X  Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:30.

X  W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny podczas Mszy Świętej o godz. 18:00.

X  W soboty o godz.11:00 zapraszamy na spotkania DZIECI BOŻYCH. Jeśli przyjdziesz nie będziesz żałował, czeka na ciebie zabawa piosenka modlitwa formacja.

X  Wigilia odbędzie się w sobotę 15 grudnia 2018r. o godz. 15:00 w Szkole Podstawowej 169 ul. Napoleońska 7/17.

X  Poświęcone opłatki wigilijne, znak parafialnej jedności, są roznoszone po naszych domach przez przedstawiciele naszej parafii z upoważnieniem księdza proboszcza. Bóg zapłać!

X  W sali przy wyjściu z kościoła „parafialna Caritas” rozprowadza świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” i poświęcone opłatki, ….. /Stare świece wypalamy na grobach naszych zmarłych./

X  Jest wiele okazji by mądrze pomagać. Parafialna caritas zaprasza do włączenia się w akcję „świąteczne drzewko radości”. Jeśli chcesz pomóc to z choinki stojącej w prezbiterium zabierz jedno serduszko za którym stoi konkretne dziecko naszej parafii i przygotuj świąteczną paczkę marzeń. …Paczki składamy pod choinką w kościele koniecznie zapisując numer widniejący na serduszku do 17 grudnia br.

X  Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·   13 XII – św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych,

·   14 XII – św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.

PODZIĘKOWANIA - BÓG ZAPŁAĆ

X  za ofiary – duchowe i materialne - płynące z troski o chwałę Bożą i nasze wspólne dobro.

KOMUNIKATY

X  Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza na spotkanie adwentowe, połączone ze spowiedzią i konferencją ks. Pawła Kłysa – rzecznika prasowego Archidiecezji Łódzkiej, które odbędzie się dnia 10 grudnia 2018 r. o godz. 18.00 w Domu Studentek w Łodzi (ul. Czerwonej  6) prowadzonym przez Siostry Urszulanki.

X  Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnych zaprasza na skupienie adwentowe pt.: „Gdzie Jezus jest obecny w rodzinie?”, które odbędzie się 9 grudnia o godz. 18.00 w parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104, dolny kościół, refleksje na podstawie adhortacji papieża Franciszka „Amoris laetitia”).

Wszelkich informacji udziela: Ks. Dominik Lubiński (paulubin@wp.pl, tel. 882 427 430).

X  Duszpasterstwo Akademickie zaprasza studentów na rekolekcje akademickie:

·       9-11 grudnia, niedziela godz. 12.00 i 19.00, poniedziałek i wtorek godz. 18.30 – Duszpasterstwo Akademickie Kamienica (ul. Zielona 13) – O. Szymon Janowski OFM.

·       16-19 grudnia, godz. 19.00, Archikatedra Łódzka – Ks. Abp Grzegorz Ryś, temat: „Szkoła Modlitwy”.

·       16-18 grudnia, godz. 19.00, Duszpasterstwo Akademickie „Węzeł” (ul. Kopcińskiego 1/3) – Ks. Jacek Krzypkowski SDB; temat: „Straciłeś wiarę w cuda? Ty stary koniu”.

X  Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego w Łodzi zaprasza na bezpłatne, profilaktyczne badania w zakresie wczesnego wykrywania raka jelita grubego.

Do badania kwalifikują się:

·       wszystkie osoby w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego,

·       osoby w wieku 40-65 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego.

·       Skierowanie na badanie nie jest wymagane. Szpital oferuje bezpłatnie preparat do przygotowania do badania. Badania wykonywane są w dni powszednie od godz. 7.00 do 20.00 oraz w soboty od godz. 8.00 d

piątek,
14 grudnia 2018