REKOLEKCJE ADWENTOWE więcej

Rdz 9,8-15 Przymierze Boga z Noem po potopie

1 P 3,18-22 Woda chrztu nas ocala

Mk 1,12-15 Jezus był kuszony przez szatana, aniołowie zaś Mu usługiwali

Tak jak Pan Bóg zawarł z Noem i jego synami przymierze, co przypomina nam pierwsze czytanie, tak samo zawiera je z nami w sakramencie chrztu świętego, o czym czytamy we fragmencie Listu św. Piotra Apostoła. Woda to żywioł, niszcząca siła, jednak ma moc oczyszczania. Potrzebujemy tego oczyszczenia, dlatego jak Pan Jezus wychodzimy na pustynię, by zmierzyć się z pokusami i nauczyć się je przezwyciężać.

Z uwagą pragniemy słuchać słowa Bożego, by znaleźć wskazania na rozpoczęty czas Wielkiego Postu.

Dziś         Taca na budowę kościołów

*      W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

*      Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy codziennie w dni powszednie po mszy wieczorowej a na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16:00. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątki o g. 17:00. Dla dorosłych i młodzieży o g. 18.30.

*      Zachęcamy też do odmawiania modlitwy: „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu”po Komunii Świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa ukrzyżowanego w piątki Wielkiego Postu, gdyż można zyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

*      Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 18, 19, 20 marca. Poprowadzi je ks. Stanisław Rospondek.

*      W Środę zapraszamy na próbę chóru… a w czwartek po mszy św. wieczornej liderów i animatorów wspólnot działających przy naszej parafii.

*      W ten piątek ks. Tomasz obchodzi okrągłą rocznicę urodzin. Polecamy Go modlitewnej pamięci naszych parafian i zapraszamy na mszę św. w intencji jubilata w piątek o godz. 18:00.

*      Kancelaria czynna w poniedziałek środę piątek od 16.oo do 17.3o .

*      Przejmujemy intencje na 2018 roku

W tym tygodniu patronuje nam:

22 II – św. Piotr Apostoł (I w.), pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.

PODZIĘKOWANIA - BÓG ZAPŁAĆ

*      za ofiary – duchowe i materialne - płynące z troski o chwałę Bożą i nasze wspólne dobro

KOMUNIKATY

·    II niedziela Wielkiego Postu, zwana Ad Gentes w Kościele polskim jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji za tydzień w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy Ad Gentes przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Dzięki Waszej modlitwie i ofiarności misjonarze głoszą Ewangelię i budują wspólnoty wiary na wszystkich kontynentach.

·    Centrum Służby Rodzinie zaprasza do udziału w Boskich Randkach przeznaczonych dla katolickich singli. Pierwsza tegoroczna edycja odbędzie się 8 marca w Dzień Kobiet. Do udziału w tej edycji zaproszone są osoby w wieku 25-35 lat. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 25 zł. Szczegółowe informacje na stronach Centrum Służby Rodzinie.

·    Katolicka Szkoła Podstawowa i istniejące od 26 lat Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Łodzi na Teofilowie informuje o naborze uczniów do wszystkich klas Szkoły Podstawowej i pierwszej klasy Liceum na Rok Szkolny 2018/19.  Zapraszają na Drzwi Otwarte w dniu 24 lutego 2018 r. w godz. 10.00-12.00. Informują jednocześnie, że przy szkole istnieje bursa prowadzona przez Siostry Matki Bożej Miłosierdzia. Bliższe informacje znajdują się na plakacie zamieszczonym w gablocie parafialnej i stronie internetowej szkoły.

·    Katolickie Szkoły w Łodzi przy ulicy Nałkowskiej 2 prowadzone przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich informują o zapisach do pierwszych i czwartych klas Szkoły Podstawowej i pierwszej klasy Niepublicznej Szkoły Muzycznej. Zapraszają też na Drzwi Otwarte: 22 lutego i 15 marca w godz: 16.30-19.00. Informacje znajdują się na ulotkach i plakacie wywieszonym w gablocie.

·    Przez okres Wielkiego Postu trwa akcja „Jałmużna Wielkopostna", która przebiega pod hasłem „Dar Juniora dla Seniora". Ma ona na celu przypomnienie dzieciom i młodzieży, ale także dorosłym, że post, modlitwa i jałmużna są nieodłącznymi częściami przygotowania do owocnego przeżywania Wielkanocy.

·    Trwa okres rozliczeń podatku za 2017 rok – zachęcamy do przekazania 1% podatku dla Caritas Archidiecezji Łódzkiej jako Organizacji Pożytku Publicznego. Podobnie jak w ubiegłych latach Caritas pomaga rozliczać PITy.

·    Zapraszamy do kina na kolejny wartościowy film pt. "Gurgacz" - tym razem o kapelanie żołnierzy wyklętych księdzu jezuicie Władysławie Gurgaczu ps."Sem", który wspierając partyzantów moralnie i duchowo, był doskonałym uosobieniem wartości "Bóg - Honor - Ojczyzna". Seans odbędzie się w sobotę 3 marca o g. 14,00 w kinie "Helios" ("Sukcesja"). Bilety-12 zł. Zapisy w zakrystii.

PRASA KATOLICKA Chcesz wiedzieć więcej?  Czytaj…, karmij się tym, co wartościowe

Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny Niedziela Idziemy

Chrystus przywracający nam czystość serca niech wspiera szczególnie solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

„Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

czwartek,
22 lutego 2018