28 Niedziela Zwykła 14 10 2018

Mdr 7,7-11 Mądrość to skarb najcenniejszy

Hbr 4,12-13 Skuteczność słowa Bożego

Mk 10,17-30 Rada dobrowolnego ubóstwa

Wymagające jest słowo Boże, które za moment usłyszymy, ale też niezwykle żywe i skuteczne, co podkreśla autor Listu do Hebrajczyków. Jesteśmy wezwani, by całkowicie zaangażować się w jego wypełnianie, by ukochać je ponad wszystko i naprawdę żyć nim na co dzień.

Pan Jezus kieruje dziś do nas zaproszenie, aby całkowicie Mu zaufać, wyrzec się wszystkiego, co może przeszkadzać i pójść za Nim.

Dziś

*      Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

*      Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

*      Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

*      W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

*      W środę – nowenna do MB Nieustającej Pomocy po różańcu ok godz. 18:00

*      W Środę zapraszamy na próby chóru parafialnego godz. 19:00

*      W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

*      Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

*      Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 17:30.w niedziele – o g. 17:45. Różaniec dla dzieci w poniedziałek o g. 16.30.

*      Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy wypominki.

*      Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.

*      W sobotę przed wieczorną Mszą o g. 17:30 nabożeństwo różańcowe – zapraszamy.

*       Rozpoczęło się w naszej parafii przygotowanie do sakr. bierzmowania. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Tomaszem

*      Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

*    15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.

*    16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.

*    17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.

*    18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dz. Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.

*    20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, prof Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.

PODZIĘKOWANIA - BÓG ZAPŁAĆ

*      za ofiary – duchowe i materialne - płynące z troski o chwałę Bożą i nasze wspólne dobro.

KOMUNIKATY

*      Archidiecezjalne Duszpasterstwo Akademickie zaprasza nauczycieli akademickich oraz studentów wszystkich łódzkich uczelni na uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego, która odbędzie się w niedzielę 14 października w Bazylice Archikatedralnej o godz. 19.00. Rekolekcje na dobry początek pod hasłem: „Kostka znaczy więcej” odbędą się w dniach 15-18 października. Spotkania rekolekcyjne rozpoczynają się codziennie o godz. 19.30. Poniedziałek: DA „Kamienica”, wtorek: DA „Węzeł”, środa: Jezuickie DA, czwartek: DA „Piątka”.

*      Centrum Służby Rodzinie zaprasza narzeczonych i pary myślące o małżeństwie na Wieczory dla Zakochanych – program przygotowujący do zawarcia sakramentu małżeństwa. Spotkania odbywać się będą w środy od 17 października do 5 grudnia o godz. 19.00 w siedzibie Centrum (Łódź, ul. Broniewskiego 1a). Zapisy telefonicznie (516 606 404) lub przez stronę internetową www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl

*      Centrum Służby Rodzinie i Stowarzyszenie POMOST w Łodzi zapraszają na bezpłatne konsultacje psychologiczne w dniu 10 października w godz. od 12.00 do 19.00 w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Centrum Służby Rodzinie.

*      Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza rodziny, które doświadczyły utraty dziecka
z jakiejkolwiek przyczyny, na Mszę św. sprawowaną w ich intencji 15 października o godz. 18.00 w Archikatedrze Łódzkiej. Przy wejściu do Katedry zostanie wyłożona Biała Księga, do której będzie można wpisać imię i wiek dziecka.

*      Archidiecezjalny Kapelan Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej zaprasza strażaków na pielgrzymkę do kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lutomiersku (ul. Kopernika 3), która odbędzie się 20 października 2018 r. Mszy św. o godz. 11.00 z racji 100. rocznicy odzyskania niepodległości i 60. rocznicy powstania Ołtarza Strażackiego w Lutomiersku przewodniczył będzie Ks. Bp Ireneusz Pękalski.

*      Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja” zaprasza dzieci i młodzież dotkniętych problemem przemocy rówieśniczej lub ich rodziców do skorzystania z bezpłatnego indywidualnego poradnictwa psychologicznego. Szczegółowe informacje na stronie internetowej i fanpage'u Fundacji.

Kancelaria czynna w poniedziałek środę piątek od 16.oo do 17.3o.

PRASA KATOLICKA Chcesz wiedzieć więcej?  Czytaj…, karmij się tym, co wartościowe

Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny Niedziela Idziemy

„Jesteśmy napełnieni Duchem Święty